Ön Bilgilendirme Formu

A. ÖN BİLGİLENDİRME FORMUNUN KONUSU:

İşbu ön bilgilendirme formunun konusu, SATICI'nın ALICI'ya satışını yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak ilgili mevzuat hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

İşbu ön bilgilendirme formunda yer alan ürün ya da hizmete ilişkin olarak ALICI’ya sunulan tüm bilgiler ve vaatler ürün bilgilerine ilişkin değişikliklerin yapılması ve yayınlanmasına kadar geçerli olup bu günden sonra SATICI tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur

B. ÜRÜN: Satış işlemine konu olan Ürünlerin özellikleri (Cinsi ve türü, Marka/Modeli, Rengi), Miktarı, KDV Dahil Satış Bedeli (adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir. Ürün ile ilgili detaylı bilgiye bedavacim.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Ürün Özellikleri Adet Satış Bedeli (KDV ve Banka Vade Farkı dâhil toplam)

C. ÖDEME VE TESLİMAT:

Teslimat Adresi:
Teslim Edilecek Kişi:
Fatura Adresi:

1. Teslimat, kargo şirketi aracılığı ile ALICI tarafından yukarıda belirtilen adrese yapılacaktır. Teslim anında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI’nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir.

2. Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

3. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

5. Sipariş, ödeme ve güvenlik onayının alınmasını müteakiben; satın alınan ürünler için farklı bir tedarik süresi belirtilmemiş ise (Ön sipariş olan ürünler, siparişe özel üretilen ürünler vb.) en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilir.

6. Satışa konu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Tedarikinde problem çıkan ürünlerde; ödemenin iade edilmesi talep edilebileceği gibi, ALICI ürünün tedarik edilmesi için bekleyebilecektir.

7. Cuma günleri saat 15:00’ten sonra verilen siparişler, ödeme bilgisinin onayına müteakiben Pazartesi günü verilmiş kabul edilir. Resmi tatil ve bayram günlerine rastlayan siparişler ödeme bilgisinin teyit edilmesi durumunda takip eden ilk iş günü alınmış kabul edilir.

8. Sipariş edilen ürünler anlaşmalı kargo firması aracılığı ile gönderilecektir.

9. Ürünler için tüm Türkiye’ye gönderim yapılmaktadır.

10. Ürünün ALICI’ya ulaştırılmasındaki kargo ücreti ALICI’ya aittir. SATICI ALICI tarafından karşılanacak olan, söz konusu kargo ücretinde değişiklik yapma ve/veya bu ücretlerin ALICI tarafından karşılanmasına ilişkin kurguyu değiştirme hakkını saklı tutar.

11. Kredi Kartı veya Havale yoluyla ile ödeme yapılabilmektedir.

12. Sipariş teslimat adresinde bulunan kişiye resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

13. Vadeli satışların sadece bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Ç. CAYMA HAKKI:

1. ALICI, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde malı reddederek, cayma talebini yazılı olarak SATICI’ya iletmek kaydıyla cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi ürün satışında ürünün teslim gününden; diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlayacaktır.

2. İade edilmek istenen ürün, kargo firması aracılığıyla ALICI’nın belirtmiş olduğu adresten ücretsiz alınacaktır. Cayma bildirimi yapılmadan gönderilen ürünlere ait nakliye ücreti ALICI tarafından karşılanacaktır. ALICI bu durumda söz konusu nakliye ücretini ödeyeceğini bilir ve kabul eder.

3. Cayma bildiriminin SATICI'ya ulaşmasını takiben ürün bedeli ALICI'ya, işbu ÖN BİLGİLENDİRME FORMU' ndaki İADE PROSEDÜRÜ kapsamında yer alan koşullar ve süre çerçevesinde iade edilir. Cayma hakkı süresince iade edilecek ayıplı ürünlerin kargo masraflarını SATICI bu süreyi aşan talepler için kargo masraflarını ise ALICI ödeyecektir. Ürün satışı sonrasında ayıplı ürünlerin onarımı için teknik servise gönderimlerinde ALICI, 0850 228 6 555 ya da 0532 111 8 999 nolu telefonlardan herhangi birini arayarak talebini iletir. Fatura ve teknik servis formu ile birlikte ürünü sipariş adresine gelen kargoya teslim eder.

D. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

1. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamaz. Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün ayıplı çıkması halleri dışında), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar için cayma hakkı kullanılamaz.

2. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Farklı bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Satılabilirlik niteliğini muhafaza edememiş ürünlerin iadeleri aşamasında, ürünün uğramış olacağı değer kaybı ALICI tarafından tazmin edilmelidir.

3. Ayrıca, sayılanlar ile sınırlı olmaksızın bu sitede satışa sunulmuş ve sunulacak olan aşağıdaki özelliklerdeki tüm ürünlerde ve hizmetlerde cayma hakkının kullanılması söz konusu değildir.

a. Taşınabilir bilgisayar ve tablet bilgisayar, orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra, yani bilgisayarın kurulumu yapıldıktan sonra iade alınmayacaktır.

b. İşletim sistemine göre kurulum gerektiren cihazlar iade alınmayacaktır. (IOS işletim sistemi olan cihazlar)

c. Her türlü yazılım ve programlar e. Alındıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler (kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. )

E. CAYMA KAPSAMINDA İADE PROSEDÜRÜ ve GENEL İADE ŞARTLARI:

1. İade edilecek ürün orijinal kutusunda olmalıdır. Kutu içeriğinde bulunan tüm yan ürün, belge ve aksesuarları ile birlikte gönderilmelidir

2. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmamış, ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması gerekmektedir. Telefonların üzerinde bulunan koruma bantları çıkarılmamış olmalıdır. Çizik, hasar vs. olmamalıdır.

3. 385 sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için ALICI’ya gönderilen, iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra SATICI’ya ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. Şirket adına fatura kesilmesi halinde ALICI’nın iade fatura düzenleyerek SATICI’ya ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

F. İADE İŞLEMLERİNE İLİŞKİN SÜREÇ:

1. Kargo aracılığı ile ulaşan ürün, ALICI İADE BÖLÜMÜ tarafından incelenir. Belirtilen şartlara uygunluğu kontrol edilir. Uygun ise iade işlemi başlatılır.

2. Gerekli görüldüğü takdirde, yetkili teknik servis veya dağıtıcı firmaya gönderilerek kontrol ettirilebilir.

3. İade onayı verildiği an itibarı ile SATICI’nın sistemlerinde kayıtlı olan ALICI e-posta adresine iade onayı bildirimi gönderilir.

4. İade onayı tarihinden başlamak üzere 10 gün içerisinde, ürün için yapılan ödemenin ALICI’ya iadesi yapılır. Kredi Kartına İade Prosedürü: ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtildiği gibidir. ALICI, ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka ALICI’ya, geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Diğer bir ifadeyle, banka POS’larından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICININ satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve ALICI, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Geçerlilik: İşbu Mesafeli Satışlar Ön Bilgiler ve Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler ALICI' nın işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve ALICI tarafından www.bedavacim.com.tr Internet Sitemizde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra ALICI ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile Sitemizde yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların Sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK
İÇİN MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUNUZ.